Kontakt:02/578-84-30
 

Deklamiranje 2016

POROČILO O 5. TEKMOVANJU IZ DEKLAMIRANJA

Tako, pa smo imeli finale tekmovanja v deklamiranju. V petek, 11. aprila 2015, se je v kulturnem domu v Dobrovniku pomerilo 100 učencev od 1. – 5. razreda in 63 učencev od 6. – 9. razreda iz 18 šol:

DOŠ 1 Lendava, DOŠ Genterovci, DOŠ Prosenjakovci, OŠ Velika Polana, OŠ Črenšovci, OŠ Odranci, OŠ Turnišče, OŠ Bogojina, OŠ Gornji Petrovci, OŠ Tišina, Podružnična OŠ Gederovci, OŠ Sveti Jurij ob Ščavnici, OŠ Žirovnica, OŠ Toneta Čufarja Maribor, OŠ F. Prešerna Maribor, OŠ Kuzma, DOŠ Števanovci (Madžarska) in DOŠ Dobrovnik.

Mlajše je ocenjevala komisija v sestavi:

  1. Dr. Dragica Haramija, redna profesorica za področje mladinske književnosti na Filozofski fakulteti in Pedagoški fakulteti v Mariboru.
  1. Vesna Radovanovič, knjižničarka, pravljičarka in mladinska pisateljica.
  2. Olga Paušič, učiteljica slovenščine in mladinska pisateljica.
  3. Nina Ivanič, dramska in filmska igralka.

Njihova odločitev je bila sledeča:

1. razred:
1. mesto: Staša PAHOR (DOŠ 1 LENDAVA)
2. mesto: Vito CAR (DOŠ DOBROVNIK)
3. mesto: Karin ŠČANČAR (OŠ VELIKA POLANA)

2. razred:
1. mesto: Katarina SARJAŠ (DOŠ PROSENJAKOVCI)
2. mesto: Danijel BALAŽIC (OŠ VELIKA POLANA)
3. mesto: Ajda FRIC (OŠ Toneta Čufarja MARIBOR)
Eva KAVAŠ (OŠ VELIKA POLANA)

3. razred:
1. mesto: Bor KOŠIR (OŠ Franceta Prešerna MARIBOR)
2. mesto: Alja RAJBAR PERTOCI (OŠ TIŠINA)
3. mesto: Lana Marija KAPUN HOZJAN (OŠ VELIKA POLANA)

4. razred:
1. mesto: Doroteja BOJNEC (OŠ ČRENŠOVCI)
2. mesto: Arjun VARGA (DOŠ 1 LENDAVA)
3. mesto: David BÜRMEN (DOŠ DOBROVNIK)

5. razred:
1. mesto: Petra VINČEC (OŠ TURNIŠČE)
2. mesto: Klara BAKLAN (OŠ Toneta Čufarja MARIBOR)
3. mesto: Pia ŠABEDER (OŠ Toneta Čufarja MARIBOR)

 

Starejše je ocenjevala komisija v sestavi:

1. Dr. Igor Saksida, predavatelj na Pedagoški fakulteti v Ljubljani, na Pedagoški fakulteti v Kopru in na Fakulteti za humanistične študije v Kopru. Je najvidnejši raziskovalec mladinske književnosti mlajše generacije pri nas in tudi predsednik Državne komisije za Cankarjevo tekmovanje.
2. Dr. Milena Kerndl, višja svetovalka za slovenščino Zavoda RS za šolstvo, OE Maribor, ki je tudi strokovna tajnica Državne komisije za Cankarjevo tekmovanje.
3. Evgen Car, dramski in filmski igralec.
4. Alojz Svete, dramski in filmski igralec.
5. Nina Ivanič, dramska in filmska igralka.

Njihova odločitev je bila sledeča:

6. razred:
1. mesto: Alex SREČO (OŠ TURNIŠČE)
2. mesto: Nika VALENTAR (OŠ ŽIROVNICA)
3. mesto: Kaja ŽIŽEK (DOŠ GENTEROVCI)

7.razred:
1. mesto: Laura PODGORŠEK (DOŠ DOBROVNIK)
2. mesto: Zarja DOBERŠEK (OŠ Franceta Prešerna MARIBOR)
3. mesto: Lara ABAKIAN (DOŠ 1 LENDAVA)

8.razred:
1. mesto: Ana ČOP (OŠ ŽIROVNICA)
2. mesto: Anna TOPLAK (DOŠ DOBROVNIK)
3. mesto: Doris HORVAT (DOŠ DOBROVNIK)

9.razred:
1. mesto: Tjaša JAKLIN BARAČ (DOŠ DOBROVNIK)
2. mesto: Eneja SAJKO (OŠ Franceta Prešerna MARIBOR)
3. mesto: Katja FERENC (DOŠ 1 LENDAVA)

Vsem tekmovalcev še enkrat iskrene čestitke, njihovim mentorjem pa hvala za vloženi trud.

VIDIMO SE SPET PRIHODNJE LETO!

                                                    Ana Matjašec in Agata Horvat,

                                                                               vodji tekmovanja