Skoči na glavno vsebino

Sladki dan na DOŠ Dobrovnik

V petek, 9.6.2023, je bil celoletni trud mladih čebelarjev poplačan – končno smo točili med v našem šolskem čebelnjaku. Da bi tudi ostalim učencem in zaposlenim šole prikazali, kako sploh od čebel dobimo sladek med, smo dogodek pripravili v šolski jedilnici, tako da so si točenje medu ogledali vsi učenci naše šole. Preizkusili so lahko, kako odkrivamo voščene pokrovce, da lahko med priteče iz satja ter pomagali pri vrtenju točila. Po opravljenem delu smo se vsi posladkali s svežim medom.

Június 9-én az iskolai méhesben mézet pörgettünk. Az eseményt az iskola összes tanulója is megtekintette és segítkezhettek is a fedelezésnél és a pörgető meghajtásánál. A jól elvégzett munka után megkóstoltuk a finom mézet.

Mentorica krožka: Lidija Lajter Bürmen

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost