Kontakt:02/578-84-30
 

7. TEKMOVANJE V DEKLAMIRANJU (2016/2017)

V finalu tekmovanja, ki je bilo v petek, 2. junija 2017, se je v DOŠ Dobrovnik pomerilo 141 učencev. Od 1. ̶ 5. razreda jih je bilo 76 in 65 učencev od 6. ̶ 9. razreda iz 16 šol:

DOŠ 1 Lendava, DOŠ Genterovci, DOŠ  Prosenjakovci, OŠ Velika Polana, OŠ Odranci, OŠ Turnišče, OŠ Bogojina, OŠ Prežihovega Voranca Bistrica, OŠ Beltinci, OŠ Sladki Vrh, OŠ Stročja vas, OŠ Gornji Petrovci, OŠ Tišina, OŠ F. Prešerna Maribor, OŠ Fram in DOŠ Dobrovnik.

TD-51

Mlajše je ocenjevala komisija v sestavi:

  1. Dr. Dragica Haramija, redna profesorica za področje mladinske književnosti na Filozofski fakulteti in Pedagoški fakulteti v Mariboru.
  1. Vesna Radovanovič, knjižničarka, pravljičarka in mladinska pisateljica.
  2. Olga Paušič, upokojena učiteljica slovenščine in mladinska pisateljica.

 

Njihova odločitev je bila sledeča:

  1. razred:
  2. mesto: Alja GAL (DOŠ Genterovci)
  3. mesto: Tija ŠEBÖK (DOŠ Prosenjakovci)
  4. mesto: Tim ZVER (DOŠ 1 Lendava)

 

  1. razred:
  2. mesto: Sara BAŠA (DOŠ 1 Lendava)
  3. mesto: Zoja Ajda FÜLE (DOŠ Genterovci)
  4. mesto: Matic HANC (OŠ Tišina)

 

  1. razred:
  2. mesto: Zarja GOMBOC (OŠ Velika Polana)
  3. mesto: Nuša MAGDIČ (OŠ Turnišče)
  4. mesto: Alen Šnurer (OŠ Tišina)

 

  1. razred:
  2. mesto: Eva KAVAŠ (OŠ Velika Polana)
  3. mesto: Katarina SARJAŠ (DOŠ 1 Lendava)
  4. mesto: Jakob RITLOP (OŠ Turnišče)

 

  1. razred:
  2. mesto: Lana Marija KAPUN HOZJAN (OŠ Velika Polana)
  3. mesto: Jana AGG (DOŠ Genterovci)
  4. mesto: Lara VIDA (DOŠ 1 Lendava)
  5. mesto: Pia CIGUT (OŠ Velika Polana)

 

Starejše je ocenjevala komisija v sestavi:

 

  1. Dr. Igor Saksida, redni profesor za mladinsko književnost in didaktiko slovenščine na Pedagoški fakulteti v Ljubljani, predsednik državne komisije za Cankarjevo tekmovanje ter najvidnejši raziskovalec mladinske književnosti mlajše generacije pri nas.
  2. Dr. Milena Kerndl, višja svetovalka za slovenščino na Zavodu RS za šolstvo, OE Maribor, ki je tudi strokovna tajnica Državne komisije za Cankarjevo tekmovanje ter članica državne Predmetne komisije za nacionalno preverjanje znanja iz slovenščine.
  3. Evgen Car, slovenski dramski in filmski igralec, pisec in pesnik, ki ima svoje korenine tukaj v Dobrovniku.
  4. Mag. Valerija Perger, pedagoginja in publicistka, pedagoška svetovalka za narodnostno šolstvo Slovencev v Porabju.
  5. Irena Štuhec, profesorica slovenščine in sociologije, zaposlena na Gimnaziji Frana Miklošiča v Ljutomeru.

 

Njihova odločitev je bila sledeča:

6.razred: 

  1. mesto: David BÜRMEN (DOŠ Dobrovnik)
  2. mesto: Melanie KOCET KUSTEC (OŠ Stročja vas)
  3. mesto: Ada SVETKO (DOŠ 1 Lendava)

 

7.razred: 

  1. mesto: Iris AHMAN (OŠ Sladki Vrh)
  2. mesto: Petra VINČEC (OŠ Turnišče)
  3. mesto: Alja BERGAUER (OŠ Fram)

 

8.razred: 

  1. mesto: Tim KUZMA (OŠ Tišina)
  2. mesto: Ajda BARBARIČ (OŠ Bogojina)
  3. mesto: Sara MATJAŠEC (OŠ Velika Polana)
  4. mesto: Matic SEČKO (OŠ Tišina)

 

9.razred: 

  1. mesto: Sarah ABRAHAM (DOŠ Prosenjakovci)
  2. mesto: Lara KRNIČ (OŠ Sladki Vrh)
  3. mesto: Janet NEUBAUER (DOŠ Dobrovnik)

 

Vsem tekmovalcem in njihovim mentorjem iskrene čestitke.

Se vidimo prihodnje leto (zadnji petek v maju).

 

                                                     Ana Matjašec in Agata Horvat,

                                                                                     vodji tekmovanja

 
 

Več prispevkov iz Nekategorizirano

 
 

Deli