Skoči na glavno vsebino

Dvorišče rokodelcev – Mesterségek udvara

Tudi v letošnjem letu je na šolskem dvorišču rokodelcev, delo v delavnicah mojstrov povsem uspelo. Kaj vse smo z našimi mojstri ustvarjali? Slikali na kamne, risali na keramiko, lončarili, filcali, iz šibja izdelovali metle, pletli izdelke iz ličja, iz lesa izdelovali propeler. Letos prvič, a z velikim zanimanjem, pa se je odvijala peka perecev.Pred kratkim je namreč na našem dvorišču »zrasla« čisto prava krušna peč, v kateri so se spekli pereci, ki so jih naši učenci in učitelji spletli ob pomoči mojstrice domače tradicionalne obrti.
Veseli smo, da so se nam pridružili številni gostje, med drugim tudi učenci in učitelji iz šole na Madžarskem, ki so nam pripravili kulturni program, številni eminentni gostje, novinarji, a še posebej smo bili veseli dedkov in babic ter staršev naših učencev in naših malčkov Vrtca Pikapolonica.

So dnevi, ki so prijazni ter sončni
in so dejanja, ki delajo takšne dneve nepozabne …

???????????????????????????????

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost