Kontakt:02/578-84-30
 

6. TEKMOVANJE V DEKLAMIRANJU

Tako, pa smo imeli finale tekmovanja v deklamiranju.  V petek, 13. maja 2016, se je v kulturnem domu v Dobrovniku pomerilo 76 učencev od 1.-5. razreda in 78 učencev od 6.-9. razreda (skupaj 154 učencev) iz 17 šol: DOŠ 1 Lendava, Velika Polana, Črenšovci, Odranci, Turnišče, Bogojina, DOŠ Genterovci,  Sladki Vrh, OŠ F. Prešerna Maribor, Radenci, Stročja vas, Grad, Gornji Petrovci, Tišina, Beltinci, Kamnica in DOŠ Dobrovnik. Tekmovanje je potekalo dopoldne ob 10.00 uri in popoldne ob 16.00 uri.

DSC_0952

Mlajše je ocenjevala komisija v sestavi:

  1. Dragica Haramija, redna profesorica za področje mladinske književnosti na Filozofski fakulteti in Pedagoški fakulteti v Mariboru, članica Društva slovenskih pisateljev in slovenske sekcije IBBY, predsednica Društva Bralna značka Slovenije-ZPMS.
  2. Gospa Vesna Radovanovič, višja knjižničarka v Pokrajinski in študijski knjižnici MS, pravljičarka, ki pogosto gostuje na šolah in v vrtcih v Pomurju in uspešna pisateljica za mlade bralce.
  3. Gospa Lea Lehner, profesorica slovenskega jezika in sociologije.

Njihova odločitev je bila sledeča:

1. razred:

NEJC VINDER  (1. mesto, OŠ F. PREŠERNA, MARIBOR)

TIEM MARTON (2. mesto, OŠ VELIKA POLANA)

FILIP ANDREJČAK (3. mesto, OŠ GORNJI PETROVCI)

2. razred:

STAŠA PAHOR  (1. mesto, DOŠ 1 LENDAVA)

VITO CAR  (2. mesto, DOŠ DOBROVNIK)

KLARA PUCKO (3. mesto, OŠ VELIKA POLANA)

3. razred:

EVA KAVAŠ  (1. mesto, OŠ VELIKA POLANA)

KATARINA SARJAŠ  (2. mesto, DOŠ 1 LENDAVA)

JAKOB RITLOP   (3. mesto, OŠ TURNIŠČE)

4. razred:

PIA CIGUT   (1. mesto, OŠ VELIKA POLANA)

VERONIKA LEBAR LASBAHER (2. mesto, OŠ F. PREŠERNA, MARIBOR)

NIKA LEBAR   (3. mesto, DOŠ 1 LENDAVA)

5. razred:

NINA BRANDL   (1. mesto, OŠ GORNJI PETROVCI)

 SAŠA MATJAŠEC   (2. mesto, OŠ VELIKA POLANA)

                     TESSA TIMAR  (3. mesto, DOŠ DOBROVNIK)                     

 

Starejše je ocenjevala komisija v sestavi:

  1. Dr. Igor Saksida, redni profesor za mladinsko književnost in didaktiko slovenščine na Pedagoški fakulteti v Ljubljani ter predsednik državne komisije za Cankarjevo tekmovanje.
  2. Dr. Milena Kerndl, svetovalka za slovenščino na Zavodu RS za šolstvo in  strokovna tajnica državne komisije za Cankarjevo tekmovanje.
  3. Gospa Irena Štuhec, profesorica slovenščine in sociologije, zaposlena na Gimnaziji Frana Miklošiča Ljutomer,  soavtorica slovarja prleške govorice.

Njihova odločitev je bila sledeča:

6.razred: 

PETRA VINČEC (1. mesto, OŠ TURNIŠČE)

LAURA SARJAŠ (2. mesto, OŠ TURNIŠČE)

MATEO ŠENTJURC (3. mesto, OŠ F. PREŠERNA, MARIBOR)

 

7.razred: 

VITJA KOVAČEVIČ (1. mesto, OŠ F. PREŠERNA, MARIBOR)

SARA MATJAŠEC  (2. mesto, OŠ VELIKA POLANA)

EMA BOROŠ (3. mesto, OŠ VELIKA POLANA)

8.razred: 

LARA KRNIČ (1. mesto, OŠ SLADKI VRH)

LUCIJA BAŽIKA (2. mesto, DOŠ 1 LENDAVA)

ANA TOMOVIĆ (2. mesto, OŠ 1 STROČJA VAS)

LAURA PODGORŠEK (3. mesto, DOŠ DOBROVNIK)

9.razred: 

LAURA PAL (1. mesto, DOŠ 1 LENDAVA)

NIK SLAVIC (2. mesto, OŠ BELTINCI)

ANNA TOPLAK (3. mesto, DOŠ DOBROVNIK)

 

Vsem tekmovalcev še enkrat iskrene čestitke, njihovim mentorjem pa hvala za vloženi trud.

 

VIDIMO SE SPET PRIHODNJE LETO

                                                            Ana Matjašec in Agata Horvat

Posnetka na Radiu MB: http://otroski.rtvslo.si/avacc/media/play/id/174405378/section/radio

Fotografije:

 
 

Deli